16.08.2016 po raz kolejny opublikowano (CIE) tradycyjny już tekst: "Jednocześnie uprzejmie przypominamy, że w 2016 roku System Informacji Oświatowej funkcjonuje dwutorowo - w wersji obecnie używanej do sprawozdawczości oraz w wersji modernizowanej, tzw. „nowym SIO"."
"Wersją obecnie używaną" jest oczywiście nazywany tzw. "stary SIO" - i do czego ów jest używany? Ten jest "używany do sprawozdawczości". A do czego jest używany tzw. "nowy SIO"? Ten po prostu "jest" i sprawia, że System Informacji Oświatowej "funkcjonuje dwutorowo" (czyli ma dwa tory, czyli ma zdolność funkcjonowania w dwóch niezależnych procesach, czyli - i dalej nie jest wiadoma oficjalna odpowiedź na pytanie: "do czego jest nowy sio?".
NIK odpowiada na wniosek o udostępnienie informacji publicznej: "W związku z wnioskiem [...] o udostępnienie informacji publicznej w zakresie informacji o wynikach kontroli - System Informacji Oświatowej (P/15/031) uprzejmie informuję, że informacja o wynikach tej kontroli (raport) jest w trakcie opracowania. Wydłużenie terminu publikacji informacji jest związane ze złożeniem zastrzeżeń przez jednostki kontrolowane do otrzymanych wystąpień pokontrolnych. Po zakończeniu ich rozpatrywania oraz opracowaniu informacji o wynikach kontroli nastąpi niezwłoczna jej publikacja w Biuletynie Informacji Publicznej NIK [...]."
Kolejny okres przedłużającego się milczenia (ze strony MEN; MEN nie raczy odpowiadać na wnioski o udostępnienie informacji publicznej...) w zakresie "nowego sio" oraz publikacja nowego rozporządzenia dotyczącego gromadzenia "danych dziedzinowych", oraz analiza w szczególności ogłoszeń dotyczących ofert pracy (MEN, CIE) i wcześniejszych zamówień publicznych (oraz parę innych jeszcze sygnałów/przecieków)... - wskazują, że temat będzie "gorący" i "ciekawy" z końcem tego roku.
|